• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • Pilot Grevi ile ilgili Güncel Bilgilendirme

  Pilot Grevi ile ilgili Güncel Bilgilendirme

  Almanya Kokpit Sendikası tarafından; Lufthansa pilotlarının, 20 Ekim 2014 Pazartesi günü saat 13:00 ile 21 Ekim 2014 Salı günü saat 23:59 (Almanya saatiyle) arasında greve gideceği açıklanmıştır. Grevden kısa mesafe uçuşlar etkıilenecektir. 

  Ayrıca 21 Ekim Salı günü bazı uzun menzilli uçuşlar da grevden etkilenecektir. 

  Türkiye'den iptal olacak uçuşların listesi aşağıdaki gibidir
  20 Ekim 2014 LH 1299 Istanbul - Frankfurt
  20 Ekim 2014 LH 1301 Istanbul - Frankfurt
  21 Ekim 2014 LH 1305 Istanbul - Frankfurt
  21 Ekim 2014 LH 1299 Istanbul - Frankfurt
  21 Ekim 2014 LH 1301 Istanbul - Frankfurt
  21 Ekim 2014 LH 1775 Istanbul - Münih
  21 Ekim 2014 LH 1783 Izmir - Münih
  21 Ekim 2014 LH 1787 Ankara - Münih

  20 Ekim 2014 LH 1300 Frankfurt - Istanbul
  20 Ekim 2014 LH 1304 Frankfurt - Istanbul
  21 Ekim 2014 LH 1298 Frankfurt - Istanbul
  21 Ekim 2014 LH 1300 Frankfurt - Istanbul
  21 Ekim 2014 LH 1304 Frankfurt - Istanbul
  21 Ekim 2014 LH 1770 Münih - Istanbul
  21 Ekim 2014 LH 1780 Münih - Izmir
  21 Ekim 2014 LH 1786 Münih - Ankara

  Tüm iptal uçuşlarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

 • Dubai Vize Duyurusu

  Dubai Vize Duyurusu

  BAE göçmenlik ofisinden gelen son bilgi doğrultusunda; Türk vatandaşlarının Dubai vize başvuru güvenlik soruşturmaları artık 48 saatten uzun sürmektedir.

  Yolcularımızın da bu bilgiyi dikkate almalarını rica eder, beklemelerin Dubai göçmenlik bürosunun güvenlik departmanına bağlı olduğunu bildirmek isteriz.
 • THY Haftanın Hatları - Kasım 2014

  THY Haftanın Hatları - Kasım 2014

  Seyahat Tarihi : 01-07 Kasım 2014
  Varış Sınıfı Fiyatı
  Nouakchott (NKC) Ekonomi 353 Euro
  Tallinn (TLL) Ekonomi 33 Euro
  Kazan (KZN) Ekonomi 16 Euro
  Mezar-ı Şerif (MZR) Ekonomi 245 Euro
  Prague (PRG) Business 524 Euro

   

  Seyahat Tarihi : 08-14 Kasım 2014
  Varış Sınıfı Fiyatı
  Abidjan (ABJ) Ekonomi 192 Euro
  Cotonou (COO) Ekonomi 425 Euro
  Dakar (DKR) Ekonomi 372 Euro
  Vilnius (VNO) Ekonomi 34 Euro
  Prague (PRG) Business 524 Euro

   

  Seyahat Tarihi : 15-21 Kasım 2014
  Varış Sınıfı Fiyatı
  Karachi (KHI) Ekonomi 235 Euro
  İslamabad (ISB) Ekonomi 235 Euro
  Pisa (PSA) Ekonomi 21 Euro
  Asmara (ASM) Ekonomi 436 Euro
  Prague (PRG) Business 524 Euro

   

  Seyahat Tarihi : 22-30 Kasım 2014
  Varış Sınıfı Fiyatı
  Bangkok (BKK) Ekonomi 364 Euro
  Lisbon (LIS) Ekonomi 9 Euro
  Friedrichshafen (FDH) Ekonomi 15 Euro
  Hanover (HAJ) Ekonomi 10 Euro
  Prague (PRG) Business 524 Euro

   

  Koşullar
  Başlangıç Noktası İstanbul
  Satış Dönemi 01 Ekim 2014 itibariyle yapılacak biletlemelerde geçerlidir.
  Seyahat Dönemi 01 Kasım 2014 - 30 Kasım 2014
  Geçerlilik Fiyatlar HAVAALANI VERGİLERİ HARİÇ olarak geçerlidir.
  Önemli Not Önceden haber verilmeden fiyatlarda değişiklik yapılabilir.
 • Schengen Ülkeleri Vize Duyurusu

  Schengen Ülkeleri Vize Duyurusu

  Tüm Schengen ülkelerinin 25.09.2014 tarihi itibari ile parmak izi uygulamasına geçmelerinden dolayı konsolosluklarda aşırı derecede yoğunluk olmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak olan yolcularımızın seyahatlerinden en az dört hafta önce dosyalarını vize departmanımıza ulaştırmasını önemle rica ederiz.

 • Schengen Ülkeleri Vize Duyurusu

  Schengen Ülkeleri Vize Duyurusu

  25 Eylül 2014 tarihi itibariyle parmak izi kaydı (biometri) tüm schengen ülkelerinde zorunlu hale gelmiştir.

  Başvuru işlemlerinin daha doğru ve hızlı yapılabilmesi adına, randevu alınarak başvuru yapılması ve seyahatinizden en az 4 hafta önce evraklarınızın bize ulaştırılması gerekmektedir.  

  Türkiye’de yaşayan ve vize alması gereken yabancı uyruklu vatandaşların da parmak izi kaydı (biometri) vermeleri gerekmektedir.

  Her bir başvuru için ayrı ayrı randevu alınması gerekmektedir.

  Randevular tek kategori (turistik, ticari, kültürel vs) altında en fazla 5'erli gruplar halinde alınabilecektir. Yani başvurular kategorilerine göre ayrılmalı ve her kategori kendi içinde en fazla 5 kişi olmalıdır.

  Örneğin elimizde 4 turistik 4 ticari başvuru varsa; ticariler bir grup turistikler ayrı bir grup olarak randevu alınmalıdır.

  Sistemden randevu kaydı yapıldıktan sonra randevu bilgilerini gösterir pdf belgesinin çıktısının mutlaka alınması ve başvuru evrakları ile beraber getirilmesi/teslim edilmesi gerekmektedir.

  Başvuru sahibi, kendisi veya beraberinde proxy(acente) ile beraber randevu günü ve saatinde başvuruya gidebilirler.

  Başvuru evrak kontrolleri ve videx(veri giriş) aşamasından sonrası, başvuru sahibinin parmak izi (AP2) alınacağından bu bölümde başvuru sahibinin yalnız olması gerekmektedir.

  Videx(veri giriş) formunun çıktısı alınarak başvuru evrakları ile birlikte başvuruya gidilmelidir.


  UYARILAR – BİLGİLER: 

  • Schengen ülkeleri için vize başvurusu yaparken daha önce parmak izi vermemiş olan her müracaatçı şahsen gelerek parmak izi vermek zorundadır.

  • Daha önce herhangi bir Schengen üye ülkesinden parmak izi verilerek alınmış olan vizesi varsa, vizenin üzerinde "VIS” ibaresi bulunacaktır. Bu ibarenin bulunduğu vizenin ibraz edilmesi durumunda vize başvuruları vekâleten başka bir kişi tarafından yapılabilmektedir.

  • Randevu saatinizden 15 dakika önce ofisimizde hazır bulunmanız gerekmektedir.

  • 12 yaş altı çocukların şahsen gelmelerine gerek yoktur.
 • Yunanistan Konsolosluğu Duyurusu

  Yunanistan Konsolosluğu Duyurusu

  Yunanistan Konsolosluğu, 03.10.2014 tarihine kadar vize başvuruları için randevu vermemektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişiler için 03 Ekim 2014 tarihinden sonrasına randevu verilecektir.

 • Schengen Vize Bilgi Sistemi Türkiye’de devreye giriyor

  Schengen Vize Bilgi Sistemi Türkiye’de devreye giriyor

   25 Eylül 2014 tarihi itibariyle, Türkiye'deki tüm Schengen Devletleri konsoloslukları Vize Bilgi Sistemini (VBS) kullanacaklardır.

  VBS Avrupa Birliği'nde ortak bir Özgürlük, Güvenlik ve Adalet alanının oluşturulmasının ve Schengen bölgesinde kişilerin serbest dolaşımının teknik bir sonucudur.

  Vize Bilgi Sisteminin Ekim 2011'den bu yana ve son olarak Mayıs 2014'de Orta ve Kuzey Amerika, Karayipler ve Avustralasya'da olmak üzere, dünya çapında kademeli olarak başarılı bir şekilde tesis edilmesi neticesinde, 25 Eylül 2014'den itibaren Türkiye'de ve Batı Balkanlar'da da devreye sokulacaktır.

  VBS, Schengen Devletleri yetkilileri arasında (3 aya kadar olan) kısa süreli vizeler konusunda veri alışverişine imkân sağlayan merkezi bir veri tabanıdır. VBS Schengen bölgesinin dış hudutlarında vize başvuru prosedürlerini ve kontrollerini kolaylaştıracaktır.

  Başvuru sahiplerinden Schengen vizesine müracaat ederken biyometrik verilerini (parmak izleri ve dijital fotoğraf) sunmaları istenecektir. Bu sadece birkaç dakika alan basit ve ihtiyatlı bir prosedürdür. 5 yıl içerisinde yapılacak müteakip vize başvurularında parmak izleri VBS'deki önceki başvuru dosyasından kopyalanabilir. Biyometrik veriler, Schengen vize başvuru formunda sağlanan verilerle birlikte VBS merkezi veri tabanına kaydedilecektir.

  VBS merkezî veri tabanı, oldukça güvenli bir veri tabanı olup verilerin işlenmesinde en yüksek veri koruma standartlarını uygulamaktadır. Herkesin kendisiyle ilgili olarak VBS'ye kaydedilen veriyi, o veriyi sisteme giren Üye Devletten talep etme hakkı bulunmaktadır. Aynı şekilde herkes, kendisiyle ilgili hatalı verilerin düzeltilmesini ve yasal olmayan bir şekilde kaydedilmiş olan bilgilerin silinmesini de talep edebilir.

  Biyometri teknolojisinin devreye sokulmasıyla birlikte, vize için başvuranların kimlik hırsızlığına karşı korunma düzeyi aratacak ve hatalı tanımlamaların da önüne geçilmiş olacak.

  Seyahat belgelerinin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla biyometri teknolojisi, AB'de ve dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Türkiye'de vize için başvuru yapılabilecek coğrafi noktaların sayısında Schengen konsüler hizmetlerinin geliştirilmesi ve harici hizmet sağlayıcılarının devreye alınması yoluyla son dönemde kaydedilen ciddi artış, ilk defa vize başvurusunda bulunmak üzere seyahat edeceklerin bu seyahatlerinin kolaylaştırılmasına da katkıda bulunacaktır.

  VBS sistemi, başvuru sahibi tarafından son beş yıl içinde yapılan tüm Schengen vize başvuruları ile Schengen Üyesi Ülke Temsilciliği tarafından verilen kararları barındıracağından bu yeni prosedürle birlikte, daha önce alınan vizelerin kanuna uygun bir şekilde kullandığına dair mevcut bilgiler sayesinde, yeni ve büyük ihtimalle çoklu-giriş vize başvurusunda bulunanların iyi niyet statüsü daha kolay bir şekilde tespit edilebilecektir.

  Schengen bölgesine seyahatleri kolaylaştırmak amacıyla vize verilmesine yönelik süreci kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı girişimler devam edecektir. Bununla birlikte Avrupa Birliği, nihayetinde Schengen Alanına giriş için gerekli olan vize mükellefiyetinin kaldırılması amacıyla Türkiye ile Vize Serbestisi Diyalogu yürütülmesi konusunda taşıdığı kararlılığını korumaktadır.

  http://www.avrupa.info.tr/tr/bilgi-kaynaklari/haber-arsivi/news-single-view/article/schengen-vize-bilgi-sistemi-tuerkiyede-devreye-giriyor.html

 • THY ile Bodrum & Dalaman 69 TL

  THY ile Bodrum & Dalaman 69 TL

  26 Ekim 2014 tarihine kadar Türk Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bodrum ve Dalaman’a (Anadolujet ve codeshare seferler hariç) her şey dahil, tek yön 69 TL’den başlayan fiyatlarla uçma fırsatı

salih canddna