• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • THY Ercan ve Tiflis Uçuşlarında Ön Pasaport Kontrolü

  THY Ercan ve Tiflis Uçuşlarında Ön Pasaport Kontrolü

  Yurt Dışına Uçan Yeşil/Gri Pasaport Sahibi Yolcularla Sadece T.C Kimlik Kartı ile Seyahat Eden  Yolcularımızın Dikkatine! 

  Bir sonraki anonsa dek, yurt dışına seyahat eden T.C. Hususi (Yeşil) Pasaport / T.C. Hizmet (Gri) Pasaport Sahibi yolcularla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti veya Gürcistan ‘a Türkiye Cumhuriyeti  Ulusal Kimlik Kartı veya T.C. pasaport ile seyahat eden tüm vatandaşlar,

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ana pasaport kontrolü işlemlerinin öncesinde C15 ve C16 check in kontuarlarında sınır polisi tarafından ön sorgulamaya tabi tutulmaktadırlar. Bu kontrolden  geçmeden doğrudan ana pasaport kontrolüne yönlenen yolcular, işleme alınmamaktadırlar. Bu kategorideki seyahat dokümanlarıyla seyahat eden misafirlerimizin öncelikle C15 veya C16  kontuarlarından işlemlerini yaptırmaları, daha sonra ana pasaport kontrolü işlemlerine yönlenmeleri, seyahatlerinde güçlük yaşamamaları için önemlidir.  

  Uçuşlarınıza zamanında yetişmeniz  ve bahsi geçen pasaport kontrolü uygulamalarından olumsuz etkilenmemek için uçuşunuzdan en az 3s. önce havalimanında olmanız ve  işlemlerinizi tamamlamanız önerilmektedir.
 • THY Serbest Bagaj Kuralları

  THY Serbest Bagaj Kuralları

  • 01 Temmuz 2017 ve sonrasında başlayan ve dış hat parkuru içeren seyahatleriniz için, biletlerinizi 01 Mayıs 2017 tarihi ve sonrasında almanız durumunda geçerlidir.
  • Bagaj hakkı uçulan güzergâh ve uçuş sınıfına göre değişiklik gösterecektir. Standart bir bagajın en, boy ve genişlik toplamı en fazla 158 cm olabilir.
  • Economy Class’ta her bir parçanın ağırlığı en fazla 23 kg*, Business Class’ta her bir parçanın ağırlığı en fazla 32 kg** olabilir.

  * Brezilya ya da Arjantin’den başlayan, Türkiye veya Türkiye dışı noktalara varışlı seyahatlerde Economy ve Business Class kabinlerde her bir parçanın ağırlığı en fazla 32 kg olmalıdır.

  ** 2 yaş altı bebek yolcuların tüm dış hat seferlerinde bagaj hakkı, Business Class ve Economy Class’ta en fazla 1x23 kg olabilir. Bu bagaja ek olarak 1 adet tamamen katlanabilir bebek arabası ya da bebek puseti kabul edilir. Bu bagaj için boyut limiti 115 cm’dir.

  Standart bir bagaj ağırlığı en fazla 32 kg olabilir. 32 kg’dan ağır bagajlar tek parça olarak kabul edilemeyecek, bu bagajların bölünmesi ya da kargo olarak taşınması gerekecektir.

  Ücretsiz bagaj

  İç hat seferlerinde geçerli olan ücretsiz bagaj hakkı

  Seyahat sınıfı Serbest bagaj hakkı
  Yetişkin/Çocuk Bebek
  Business 30 kg 10 kg
  Economy 20 kg 10 kg
  Promosyon 15 kg 10 kg

  Miles&Smiles Elite, Elite Plus ya da Star Alliance Gold kartına sahip olan yolcularımız, belirlenen standart bagaj hakkının dışında ilave bagaj hakkından yararlanabileceklerdir.

  Detaylı bilgi almak ve üye olmak için Miles&Smiles sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Miles&Smiles üyelerinin ücretsiz ilave* bagaj hakkı

  Kart statüsü Economy Class Business Class Uygulama alanı
  Classic Plus 9 kg ekstra bagaj** 1 parça ekstra bagaj (en fazla 23 kg) Dış hatlar
  Elite
  9 kg ekstra bagaj***
  ya da 1 parça ekstra bagaj (en fazla 23 kg)
  1 parça ekstra bagaj (en fazla 32 kg) Dış hatlar
  Elite Plus
  9 kg ekstra bagaj***
  ya da 1 parça ekstra bagaj (en fazla 23 kg)
  1 parça ekstra bagaj (en fazla 32 kg) Dış hatlar
  Star Gold 1 parça ekstra bagaj (en fazla 23 kg) 1 parça ekstra bagaj (en fazla 32 kg) Dış hatlar

  *Miles&Smiles üyelerinin, biletlerinde yazılı olan bagaj haklarına ilave olarak sahip olduğu ücretsiz bagaj haklarıdır.

  **Biletin ücret kuralları gereği bagaj hakkının bir tanesi için en fazla 32 kg’a kadar ücret alınmaz.

  ***Biletin ücret kuralları gereği bagaj hakkının iki tanesi için en fazla 32 kg’a kadar ücret alınmaz.

  Dikkat edilmesi gereken noktalar

  Birden fazla havayolu firmasının dahil olduğu ortak uçuşlarda, sistemin belirlediği en önemli taşıyıcının (most significant carrier) bagaj kuralları geçerlidir. A.B.D. çıkışlı ya da varışlı ortak (interline) uçuşlarda, US DOT (US Department of Transportation) uygulamaları kapsamında en önemli taşıyıcı farklılık gösterebilir.  

  Bu tip uçuşlarda tanımlı olan ücretsiz bagaj hakkının görüntülenmesi için biletin üzerindeki bilgilerin kontrol edilmesi gerekir. 

  Bebek yolcularımızın 23 kg’lik bir parça hakkı vardır. Buna ek olarak, boyut uzunlukları toplamı 115 cm’yi geçmeyen bir puset hakları da bulunmaktadır.
  Çocuk yolcularımızın bagaj hakkı, yetişkin yolcularımızla aynıdır.
 • THY Havana ve Caracas uçuşları %25 Mil avantajıyla başlıyor

  THY Havana ve Caracas uçuşları %25 Mil avantajıyla başlıyor

  Yeni açılan Havana ve Caracas hatlarında 20 Haziran 2017 tarihine kadar biletinizi alın, İstanbul çıkışlı/varışlı ücretli uçuşlarınızdan ekstra %25 Statü Mili ve ödül biletlerde %25 Mil indirimi kazanın.

  Detaylı bilgi için tıklayınız.